KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12257038
nr 1225 7038
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1933, "Motiv från Gullholmen". Olja på duk, 46x38
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 december 2018
kl 18:11:39
11/12 17:24:45
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin